دوشنبه 27 خرداد 1398
اخبار

1397/12/01
تاکید احمد داورزنی: صنعت سینما به رونق بازار مد و لباس ایرانی کمک کند
عضو کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور گفت: برای رونق بازار پوشاک ایرانی نیاز به تبلیغات گسترده داریم و صنعت سینما و بازیگران و هنرمندان باید به صنعت مد و لباس کشور کمک کند‌.
1397/12/01
اعلام برنامه نشست‌های بخش مؤسسات هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر
برنامه نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی در بخش مؤسسات، انجمن‌ها، خانه‌های مد و تشکل‌های صنفی هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر اعلام شد.
1397/11/29
حمید قبادی: آغاز نقد مد و لباس در کشور/ برگزاری ۶۰۰ رویداد فرهنگی درکشور
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در آیین رونمایی از پوستر «شعر در قالب تن پوش» با بیان اینکه ۶۰۰ رویداد فرهنگی در کشور برگزار شده است گفت: همه رویدادهای فرهنگی برگزار شده در سطح کشور، توسط افراد موسسات و نهادهای غیر دولتی و خصوصی شکل گرفته است و طرح ها و ایده های این افراد رو به افزایش است.
1397/11/29
حمید قبادی: تاسیس «موزه خانه های مد» در سراسر ایران
رئیس هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با اعلام این خبر، گفت: «موزه‌ خانه مد» در بناهای قدیمی کشور احداث می‌شود، در همین راستا به دنبال راه اندازی موزه خانه مد نه تنها در شیراز بلکه در استان های سراسر ایران هستیم.
1397/11/29
پوستر «شعرتن پوش» طرح شیم رونمایی شد
پوستر «شعرتن پوش» طرح شیم عصر روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه با حضور حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد ولباس کشور و شیما محمودی مدیر طرح شیم و جمعی از اصحاب رسانه در سالن همایش های بوستان گفتگو رونمایی شد.
1397/11/29
اعلام فراخوان مسابقه طراحی لباس با موضوع «شعر در قالب تن پوش»/طرح شیم چیست
علاقمندان، طراحان مد و لباس، کیف و کفش، جواهرات و زیورآلات فقط تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه طرح شیم ارسال کرده و در این مسابقه شرکت کنند.
1397/11/29
حضور انتشارات حافظ با ۱۰۰ عنوان کتاب در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر
انتشارات بین المللی حافظ با ۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه های مختلف آموزشی، هنر، دوخت و دوز، طراحی لباس کودک و نوجوان، ژورنال های چاپ شده شش دوره جشنواره مد ولباس فجر در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر حضور دارد.
1397/11/29
آغاز فعالیت استانهای سراسر کشور همزمان با هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر
همزمان با آغاز به کار هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر بیش از بیست استان کشور در راستای فعالیت جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، فعالیت‌های ملی خود را آغاز کردند.
1397/11/29
سحر تلقانی: شیک پوشی حق بانوان محجبه است/جشنواره مد و لباس فجرمکانی برای عرضه محصولات عفاف و حجاب است
مدیر برند کیمیای سحر با حضور در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با بیان اینکه شیک پوشی حق بانوان محجبه است، گفت: قشر محجبه قشری هستند که بیشتر از سایرین دغدغه دارند لباسی بپوشند که مطابق با عرف جامعه باشند و جشنواره بین المللی مد و لباس فجر مکانی برای عرضه و نمایش محصولات عفاف و حجاب است.
1397/11/27
هشتمین جشنواره‌ی بین المللی مد و لباس فجر گشایش یافت
هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس "فجر" با حضور سید محمد مجتبی حسینی معاون اموز هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حمید قبادی رئیس هشتمین جشنواره مد و لباس، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوردر امور زنان و خانواده، ملاوردی دستیار ارشد رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، صبح روز جمعه 26 بهمن ماه در بوستان گفتگو آغاز به کار کرد.
1397/11/27
نحوه طراحی لباس تئاتر و سینما آموزش داده می شود
نشست تخصصی«طراحی لباس تئاتر و سینما» از سری نشست های تخصصی بخش علمی و دانشگاهی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر صبح روز یکشنبه 28بهمن ماه ساعت 11 الی 12:30 در بوستان گفتگو برگزار می شود.
1397/11/27
حمید قبادی: تغییر مسیر مد و لباس از محصول محوری به سلیقه محوری
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس در آیین گشایش هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس، گفت: تغییر مسیر مد و لباس از محصول محوری به سلیقه محوری مهمترین هدف کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور است.
1397/11/27
معصومه ابتکار: ضرورت ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با تاکید بر ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی، گفت: کشور ایران به دلیل داشتن قومیت های مختلف و تنوع فرهنگی و پوششی در نوع لباس و رنگ می تواند با تلفیق سنت و مدرنیته در لباس و ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی، اسلامی نظر گردشگران خارجی را به خود جلب کند.
1397/11/27
انسیه زاهدی: حضور بخش علمی دانشگاهی با ۳۰ غرفه در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر
دبیر بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ غرفه به بخش علمی دانشگاهی اختصاص داشت، گفت: امسال با افزایش تعداد غرفه، بخش علمی دانشگاهی با ۳۰ غرفه در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر حضور دارد.
1397/11/27
هدی فرهنگ: هنر سوزن دوزی زنان هنرمند بلوچ را در بازارهای جهانی عرضه کنیم
طراح بین المللی لباس با بیان اینکه ایران دارای گنجینه های فرهنگی و هنری بی بدیلی است و مردم کشورهای خارجی علاقمند به داشتن آن هستند، گفت: هنر سوزن دوزی زنان بلوچی از گنجینه های ایران است که باید در بازارهای جهانی عرضه شود.
1397/11/27
نشست خبری و مراسم رونمایی از «پوستر شعر تن پوش» برگزار می شود
نشست خبری و رونمایی «پوستر شعر تن» پوش ظهر روز یکشنبه 28 بهمن ماه راس ساعت15 با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و شیما محمودی مدیر طرح شیم در بخش بین الملل هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می شود.
1397/11/25
نرگس آبیار: جشنواره مد ولباس فجر باعث رونق اقتصادی و شکوفایی فرهنگ اصیل ایرانی می شود
نویسنده، کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی با بیان اینکه جشنواره مد و لباس فجر باعث رونق اقتصادی پوشاک و شکوفایی فرهنگ اصیل ایرانی می شود، گفت: هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با همکاری طراحان و تولید کنندگان کشور می تواند به شکوفاشدن فرهنگ و رونق بازار اقتصادی پوشاک کشورکمک کند.
1397/11/25
کاشفی خوانساری: آثار راه یافته به مسابقه فیلم مد ولباس معرفی شدند
هیات انتخاب و داوری فیلم کوتاه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس، آثار راه یافته به این مسابقه را اعلام کردند.
1397/11/25
کارگاه آموزشی «مد نویسی در رسانه» برگزار می شود
کارگاه آموزشی «مد نویسی در مطبوعات و رسانه ها (فشن ژورنالیسم)» با اعطای گواهی شرکت در دوره و با حضور اساتید پیشکسوت روزنامه نگاری در بوستان گفتگو برگزار می شود.
1397/11/25
مریم یاستی: پیوند بین طراح و تولیدکننده در جشنواره هشتم فجر عمیق تر شده است
مدیر خانه مد "میم" گفت: پیوند بین طراح و تولید کننده یکی از دغدغه های طراحان جوان کشور به شمار می رود و این پیوند در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر عمیق تر شده است.
1325