دوشنبه 27 خرداد 1398
اخبار

1397/12/04
سعید نساج پور: عرضه مستقیم و بی واسطه پارچه ایرانی از کارخانه به تولید کنندگان و طراحان
مدیر عامل صنایع نساجی نساج پور، گفت: یکی از اهداف حضور در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، عرضه مستقیم و بی واسطه پارچه مرغوب و با کیفیت ایرانی از کارخانه به مصرف کنندگان از جمله طراحان، تولید کنندگان و خیاطان است.
1397/12/04
اعلام زمان بر پایی آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر
مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر روز دوشنبه ششم اسفند ساعت 15 با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در تالار وحدت برگزار می شود.
1397/12/04
برگزیدگان بخش دانشگاهی جشنواره مد و لباس فجر معرفی شدند
آیین اختتامیه بخش علمی- دانشگاهی هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، عصر دیروز در بوستان گفتگو برگزار شد.
1397/12/04
سید محمد مجتبی حسینی : مناطق مختلف ایران، منبع الهامی برای طراحی در حوزه مد و لباس است
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر چه شناخت ما نسبت به کشورمان دقیق‌تر باشد، منابع الهام بیشتر و بهتری برای آفرینش های هنری خواهیم داشت. امیدوارم این طرح و نقش مکران همچنان در کانون توجه قرار داشته باشد.
1397/12/04
برگزیدگان بخش صنعت هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر معرفی شدند
برگزیدگان بخش صنعت هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر صبح روز پنجشنبه دوم اسفند ماه در آیین اختتامیه بخش صنعت در سالن همایش های بوستان گفتگو مشخص شدند و با اهدا لوحی از آنها جلیل شد.
1397/12/04
سید سعید میرمحمد صادق: کالکشن‌سازی، بحث مهمی در طراحی مد و لباس است
مشاور عالی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: جشنواره هشتم موضوع تعیین شده‌ای در بحث مجموعه سازی (کالکشن سازی) وجود داشت و حجم بسیاری از آثار در این بخش به دست رسیده است و زمینه‌ای را فراهم کرده است که طراحان به این موضوعات بیشتر توجه کنند و بر اساس آن طرح‌های جذاب طراحی کنند.
1397/12/04
سید عباس صالحی تاکید کرد: ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه طراحی لباس قومیت های مختلف ایران
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ایران کشوری با قومیت های مختلف است، گفت: باید از ظرفیت های موجود در حوزه طراحی لباس استفاده کنیم ایران کشوری با قومیت های مختلفی است که توجه به نوع پوشش شهرهای مختلف ظرفیتی پایان ناپذیر است که طراحان نباید از آن غفلت کنند.
1397/12/04
عرضه جدیدترین نرم افزار طراحی لباس با نام (پوشاب) در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر
پوشاب، نام جدیدترین نرم افزار طراحی شده درحوزه مد ولباس است که برای اولین بار به منظور آشنایی بازدیدکنندگان با قابلیت های این نرم افزار در بخش موسسات هشتمین جشنواره مد ولباس فجر عرضه شده است.
1397/12/04
سیروس غفوریان فر: لزوم به کارگیری سیستم‌های بازاریابی و تبلیغات پویا در حوزه مد و لباس
مدیر عامل موسسه عصر گفتگو قلم ضمن بازدید از هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر گفت: صادرات ایران در همه زمینه‌ها به خصوص در زمینه صادرات مد و پوشش نیازمند بازارافزایی اصولی و حرفه‌ای است که تبلیغات، جزیی از آن به شمار می‌رود. بنابراین به کارگیری سیستم‌های بازاریابی و تبلیغات پویا در حوزه مد و لباس ضروری است.
1397/12/04
علی سلیمانی:جشنواره مد و لباس نقشه راهی برای طراحان و هنرمندان کشور است
بازیگر، فیلمساز و کارگردان تلویزیونی با بیان اینکه جشنواره مد و لباس نقشه راهی برای طراحان و هنرمندان کشور می تواند باشد، گفت: از آنجا جشنواره مد و لباس محلی برای تبادل فکر و اندیشه طراحان کشورمان است می تواند نقشه راهی باشد برای هنرمندان و طراحان کشورمان تا در عرصه های داخلی و بین المللی لباس اصیل ایرانی بدرخشد.
1397/12/04
نفیس‌ترین انگشتر معنوی-هنری جهان در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر رونمایی شد
نفیس‌ترین انگشت هنری-معنوی جهان، انگشتر «ضامن آهو» به طراحی و قلم‌زنی سه‌بعدی علی جنگی،‌ هنرمند سرشناس مشهدی همزمان با آغاز هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان به نمایش درمی‌آید و در دید معرض عموم قرار گرفت
1397/12/02
ربابه پهلوانی: ضرورت تبلیغ لباس های ایرانی -اسلامی توسط بازیگران و هنرمندان
مسئول غرفه دانشکده شریعتی گفت: یکی از راهکارهای مثبت و مفیدی که سریعا نتیجه خواهد داد، استفاده هنرمندان و سلبریتی‌ها از طرح‌های ایرانی طراحان است که هم به نوعی تبلیغ طرح‌ها و مدل‌های ایرانی است و هم به پیشرفت مد و لباس کشور کمک خواهد کرد.
1397/12/02
صدف رضایی قند فروش :طراحان نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان هستند
برگزیده هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، گفت: نیاز اصلی طراحان حمایت است اگر صنعت مد و پوشاک حمایت شود رشد و پیشرفت حاصل می گردد.
1397/12/02
عضو انجمن دانشگاه تهران-جنوب هنر و معماری : پل ارتباطی دانشگاه و صنعت با دادن ماموریت به دانشجویان عمیق تر می شود
قیاسی با بیان اینکه دانشگاه‌‌ها پل ارتباطی میان صنعت مد با تولیدکنندگان است، گفت: دانشگاه‌ها پل ارتباطی میان مد و لباس و تولیدکنندگان در چندسال اخیر هستند. با همکاری و حمایت دانشگاه‌ها شرایط کاری طراحان و فعالان علاقه‌مند حوزه هنر بسیار هدفمند و نتیجه‎بخش خواهد بود بنابراین پل ارتباطی دانشگاه و صنعت با دادن ماموریت به دانشجویان عمیق تر می شود.
1397/12/02
کارگاه آموزشی «مدنویسی در رسانه» با حضور فعالان رسانه حوزه مد برگزار شد
کارگاه آموزشی «مدنویسی در رسانه» چهارشنبه اول اسفندماه ساعت ١٣ در بخش صنعت مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو با حضور طراحان و فعالان حوزه مد و لباس برگزار شد.
1397/12/01
اصغر زیلایی: ستاد اجرایی برای برگزاری جشنواره ای در شان ملت ایران همه تلاش خود را به کار بست
مدیر بخش اجرایی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با بیان اینکه جشنواره امسال در نوع خود کم نظیر بوده است، گفت: ستاد اجرایی در برگزاری جشنواره همه توان و تلاش خود را به کار بست تا جشنواره ای در شان ملت و جمهوری اسلامی ایران برگزار کند.
1397/12/01
مهناز فتحی: یکی از منافع طراحی کیف و کفش قطع واردات خارجی و اشتغالزایی در کشور است
یک طراح کیف و کفش: کیف و کفش به عنوان یکی از ملحقات مد و لباس به شمار می رود، اگر به طراحان داخلی بها داده شود باعث قطع واردات کیف و کفش خارجی به کشور و اشتغالزایی می شود.
1397/12/01
وحید بصیری : ارتباط صنعت و دانشگاه در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر برقرار شده است
مدیر شرکت پیشگامان خلاق نوین ابداع، گفت: این شرکت با کسب مجوز از کارگروه ساماندهی مد و لباس پل ارتباطی صنعت نساجی مد و لباس با فارغ التحصیلان و پیشکسوتان و اساتید برقرار کرده است .
1397/12/01
افسانه محرابی : صادرات پوشاک ایرانی با همکاری مستمر تولید کنندگان صنایع پوشاک، طراحان میسر خواهد شد
افسانه محرابی مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازدید از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: رسیدن به تولید رقابت پذیر، برندسازی و صادرات در حوزه پوشاک ایرانی با همکاری مستمر تولید کنندگان صنایع پوشاک، طراحان باذوق و ارتباط مستمر با دانشگاه میسر خواهد شد.
1397/12/01
بهمن هاشمی: حمایت از کالای ایرانی با استقبال مردم از جشنواره مد و لباس فجر صورت می گیرد
مجری صداوسیما گفت: جشنواره مد و لباس محلی برای عرضه، معرفی و حمایت از کالای ایرانی است و یک پیغام برای مردم دارد که طراحان لباس و تولیدکنندگان در تلاش هستند محصولاتی با کیفیت به جامعه عرضه کنند که پاسخگوی تمام سلیقه ها باشد.
1325