چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
اخبار

1396/10/26
ارتباط دوسویه طراح و تولیدکنندگان با بنیاد ملی مد و لباس موقعیت مناسبی برای نمایش طرح هاس
مدیردبیرخانه مد ولباس فجربا بیان اینکه ارتباط دوسویه طراح وتولیدکنندگان با بنیاد موقعیت مناسبی برای نمایش طرح هاست،گفت: شرایط هفتمین جشنواره مد و لباس فجر بهتر از دوره های قبل است و فضای اعتماد باعث حرفه ای تر شدن جشنواره شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، نشست هم‌اندیشی طراحان و تولیدکنندگان پوشاک با حضور حمید قبادی، رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس و جمعی از طراحان و تولیدکنندگان پوشاک عصر دوشنبه 25 دی در موزه هنرهای معاصر برگزار شد.

 

جواد صادقی، مدیر  دبیرخانه مد و لباس فجر  درباره هفتمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: جلسات شورای برنامه ریزی هفتمین جشنواره مد و لباس فجر را ازچهار ماه گذشته آغاز کردیم و بعد از کارشناسی نظرات دوستان به یک جمع بندی برای  اعلام فراخوان رسیدیم،پس از ان تلاش کردیم مشکلات کوچک و بزرگ سال های پیش را مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه  امسال استقبال طراحان و تولیدکنندگان  از جشنواره فجر به صورت منسجم تر شده است، گفت: شرایط هفتمین جشنواره مد و لباس فجر بهتر از دوره های قبل است و فضای اعتماد باعث حرفه ای تر شدن جشنواره شده است، ارتباط دوسویه طراح و تولیدکننده با بنیاد ملی مد و لباس موقعیتی را فراهم کرده است که می تواند ویترین مناسبی برای نمایش تلاش طراحان در جشنواره باشد.

 

مدیر  دبیرخانه مد و لباس فجر  از طراحان و تولید کنندگان پوشاک خواست با تمام توان از جشنواره  فجر استقبال کنند تا بنیاد ملی مد و لباس بتواند تلاش های این حوزه را بهتر نشان دهد.

 

جواد صادقی در پاسخ سئوال یکی از تولید کنندگان درباره استفاده از پارچه ایرانی در چرخه تولید لباس گفت:  سوالاتی در مورد پارچه بود که از طراحان و تولید کنندگان می خوام به سایت ایران مد مراجعه کنند و پاسخ خود را دریافت کنند.

 

 

وی اظهار داشت: بخش پارچه یکی از بخش های مهم بوده که کارگروه به آن از همان ابتدا توجه ویژه کرده است، امسال یکی از ویژگی های جشنواره نگاه جدی به بخش پارچه است، از 7 معیار طراحی لباس 3 مورد به پارچه برمی گردد؛کسانی که در هفتمین دوره جشنواره مد و لباس فجر از تولیدات داخلی از جمله پارچه در طراحی استفاده می کنند نگاه ویژه ای به آنها داریم.

 

صادقی همچنین در پاسخ به سئوالی دباره بخش زیور آلات در جشنواره مد و لباس فجر نیز گفت: بنیاد ملی مد و لباس از سال گذشته توجه جدی به طراحان زیورآلات کرده است، همه طراحی ها از پارچه، لباس، کفش و زیورآلات همه برای ما مهم است، بخش زیورآلات بخش کاربردی خاصی خود است و هیچ طراحی هم نمی تواند بگوید در فضای آکسسوار به جواهرات بی توجه باشیم؛ما جلسات مشترکی با همه فعالان در تمامی حوزه ها خواهیم داشت، آمادگی داریم پیشنهادات طراحان زیورآلات را برای کاربردی شدن مورد توجه قرار دهیم.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0