شنبه 2 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1397/12/04
حضور طراحان ایرانی در 12 رویداد جهانی مد/300 مزون مجوز گرفته اند
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس از صدور مجوز فعالیت برای 300 مزون خبر داد و گفت: در یکسال ونیم گذشته طراحان کشور بمنظور آشنایی با مد روز، در 12 رویداد بین المللی شرکت کرده اند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حمید قبادی شب گذشته(دوشنبه) در ششمین همایش طراحان و تولید کنندگان لباس و قدردانی از فعالان مد و و لباس افزود: کارگروه ساماندهی مد و لباس پل ارتباطی میان طراحان و تولید کنندگان است تا آثار خود را به تولید انبوه برسد.
وی ادامه داد: کارگروه در حال سامان دادن به مد ایرانی - اسلامی است و کسانی که امروز مورد قدردانی قرار می گیرند نه تنها طراح لباس برتر هستند، بلکه طراحانی هستند که پارچه ایرانی را محوریت کار خود قرار داده و آثارشان در مسیر تولید انبوه قرار گرفته است.
قبادی با بیان اینکه ساختار حقوقی بین طراحان و تولید کنندگان بزودی شکل می گیرد، گفت: بزودی قراردادهای همکاری میان طراحان و تولید کنندگان شکل می گیرد که فروش، طرح همکاری، مشارکت، شیوه ارائه محصولات و چگونگی فروش طرح پایه ریزی می شود.

** 300 مزون از کارگروه مد و لباس مجوز گرفته اند
دبیر کارگروه مد و لباس اظهار داشت: تا کنون 300 مزون از کارگروه مد و لباس مجوز گرفته اند که نشان از پیشرفت است و نیز نشان دهنده این است که افراد شان و جایگاه خود را پیدا کرده اند.
وی ادامه داد: تا کنون توانسته ایم 40 طراح را به تولید کنندگان معرفی کنیم تا طرح هایشان به مرحله تولید انبوه برسد که این حوزه به صیانت احتیاج دارد و طراحان و تولید کنندگان باید در نگهداری و صیانت از این حوزه تلاش کنند.
قبادی در پاسخ به سوالی در رابطه با بیمه طراحان و تولید کنندگان گفت: طراحان و تولید کنندگان با مراجعه به سایت ایران مد می توانند پیگیر مسایل بیمه خود باشید البته چند وقتی به علت برخی مشکلات بین موسسه هنرمندان و سازمان تامین اجتماعی این سایت قطع شده بود اما اکنون اشکالات رفع شده است.
وی ادامه داد: همچنین از سوی کارگروه مد و لباس، نرم افزاری طراحی می شود تا همه دست اندرکاران این حوزه از مرحله مفهوم تا محصول بتوانند کد و کارت شناسایی دریافت کنند.

** جایگاه طراحی در ایران رو به پیشرفت است
قبادی با بیان اینکه تعامل خوبی میان کارگروه و کاخ گلستان برقرار شده، افزود: طراحان می توانند به این مجموعه تاریخی فرهنگی بروند و المان ها و نمادهای مورد نیاز خود را استخراج کنند.
وی ادامه داد: همچنین رویدادی که اخیرا در حوزه مد و لباس در کاخ نیاوران و مشهد برگزار شده بود، بدون مجوز کارگروه مد و لباس کشور بود، ما از این پس با چنین مواردی برخورد خواهیم کرد چون برگزاری نمایشگاه و جشنواره لباس باید مبتنی بر شاخص های مد و لباس کشور باشد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به حضور طراحان ایرانی در سطح بین المللی گفت: در یک سال و نیم گذشته، 12 رویداد بین‌ المللی برگزار شده که طراحان ما در آن شرکت کردند تا با مد روز آشنا شوند و به روز رسانی شوند.
وی ادامه داد: جایگاه طراحی در ایران در حال پیشرفت است و به نظرم رو به تضعیف نیست.
قبادی با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف در حوزه مد و لباس گفت: جشنواره نقش تن پوش، دیبا، جشنواره لباس کودک و نوجوان و جشنواره مد و لباس فجر را داریم که بسیاری از طرح های جشنواره نقش تن پوش به تولید انبوه می رسد و جشنواره دیبا نیز با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار می شود.
وی ادامه داد: همچنین امسال جشنواره لباس کودک و نوجوان را که از 24 تا 27 بهمن ماه برای اولین بار برگزار می شود، داریم و جشنواره مد و لباس فجر که مهمترین رویداد در حوزه مد و لباس است را در اسفند ماه داریم.
قبادی خاطر نشان کرد: قاچاق لباس بلای جان جامعه است. با داشتن هزاران کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه نمی توانیم همه راه ها را بر قاچاق ببندیم اما می توانیم با تولید نمونه های خوب و با کیفیت مردم را جذب کنیم تا سمت برندهای خارجی نروند چون نمی توانیم جلوی همه مرزها را بگیریم.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: ارتباط بین طراحان مد و لباس با انجمن طراحان لباس، خانه سینما و تئاتر برقرار است و اگر چه ورود به حوزه سینما سخت است اما آیین نامه نحوه لباس هنرمندان را در دست تدوین داریم تا تهیه کننده ای که در گروه تلویزیونی فعالیت می کند زمانی که پروژه ای تصویب شد آدرس تاناکورا را ندهد و وی را به خانواده کارگروه مدو لباس ارتباط دهد.
در ادامه این مراسم از تعدادی از فعالان و تولید کنندگان صنعت مد و لباس قدردانی شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0