پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
اخبار

1396/09/25
همراهی صنعت با جشنواره لباس مدارس منجر به افزایش کیفیت می شود
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس بر لزوم افزایش همراهی بخش صنعت با دومین جشنواره لباس مدارس با هدف افزایش کیفیت تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا از کارگروه ساماندهی مد و لباس، حمید قبادی در جلسه شورای برنامه ریزی دومین جشنواره لباس مدارس اظهار داشت: موضوع لباس مدارس و ضرورت ساماندهی آن با مسئولیت وزارت آموزش و پرورش و هماهنگی کارگاروه موجب شده تا اقدامات خوبی شکل گرفته شود.
وی با اشاره بر لزوم معرفی ظرفیت های جدید از بستر جشنواره لباس مدارس گفت: توجه به جنس مناسب پارچه، رنگ و طرح های جدید و در ادامه همراهی همه جانبه بخش صنعت با این رویداد می ‌تواند به افزایش کیفیت این پوشاک یاری رساند.
قبادی با اشاره به زمان و مکان برپایی این نمایشگاه اظهار داشت: طبق رایزنی های انجام شده و مشورت های نهایی در جلسات قبلی، 20 فروردین تا 10 اردیبهشت 97 زمان مناسب برای برپایی دومین جشنواره لباس مدارس اعلام شد و یکی از دو محل سالن حجاب مرکز آفرینش های کودک و نوجوان و همچنین سالن نمایشگاهی بوستان گفتگو برای برگزارش جشنواره در نظر گرفته شده است.
دبیر کارگروه ساماندهی مدل و لباس در این جلسه با مروری بر مباحث مطرح در دیگر جلسات، بر همکاری دوسویه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به دلیل وظایف قانونی و همچنین وزارت آموزش و پرورش به جهت مأموریت ‌های قانونی تأکید کرد.
در این جلسه موضوعات پرهیز از الگوهای غربی در طراحی لباس مدارس، ورود موضوعات مرتبط با حوزه مد و لباس در کتب درسی، لزوم تبیین ویژگی‌ های لباس مطلوب برای مدارس و رقابت صاحبان صنایع و توجه به بخش های مختلف سند تحول آموزش و پرورش و توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان مطرح شد.
همچنین لزوم توجه به تفاوت‌ های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیستی در نقاط مختلف کشور و ارائه استانداردهای استانی بنا بر موقعیت اقلیمی و جغرافیایی هر منطقه نیز در این جلسه مطرح شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0