شنبه 31 فروردین 1398
اخبار

1396/08/22
ورود سلبریتی‌ها به عرصه تبلیغ منعی ندارد
دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور تأکید کرد: موضوع مدلینگ را در دستور کار نداریم و اساساً مسئله مدلینگ فیصله یافته است اما حضور سلبریتی‌ها در عرصه تبلیغات لباس و ... مشکلی ندارد و در تمام دنیا هم رایج است.

حمید قبادی صرف بهره‌گیری از ویژگی‌های مثبت ظاهری یک انسان برای تبلیغ یک محصول را نمودی از استفاده ابزاری دانست و متذکر شد: وقتی شما می‌بینید که تبلیغ یک محصول با کرامت انسانی مغایر است و از ویژگی‌های انسانی برای تبلیغ خودش بهره می‌برد یعنی سوء‌استفاده و استفاده غلط. وقتی می‌بینیم مثلاً فردی که دارای ویژگی‌های مثبت ظاهری است مبنای تبلیغ قرار می‌گیرد این یعنی سوء‌استفاده.

وی درباره حضور سلبریتی‌ها در بحث عرضه لباس هم گفت: حضور سلبریتی‌ها در عرصه تبلیغات لباس و... موضوع دیگری است و آنجا جنبه‌های فردی و شخصی فلان آقا یا خانم بازیگر در تبلیغات مطرح نیست و او به عنوان فردی از گروه مرجع برای مدسازی حضور دارد که این مسئله در تمام دنیا هم رایج است. اساساً برندها وقتی از سلبریتی برای تبلیغ استفاده می‌کنند و قانون هم این اجازه را به آنها داده، به دنبال استفاده از ویژگی‌های فردی و انسانی نیستند.

قبادی تأکید کرد: در حضور بازیگران، فوتبالیست‌ها و والیبالیست‌ها و ... مردم به انتخاب این افراد احترام می‌گذارند تا صرف تأثیرپذیری از چهره و ویژگی ظاهری فرد. وقتی یک عضو گروه مرجع فلان انتخاب را دارد به برندسازی منجر می‌شود که در همه دنیا لحاظ می‌شود.

اگر همین تمرکز صرفاً بر جنبه‌های ظاهری و فردی یک انسان باشد ماجرا شکل سوء‌استفاده به خود می‌گیرد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0