شنبه 26 مرداد 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1396/06/26
دبیرکارگروه مد و لباس: طراحان لباس عزای حسینی مانع تحریف عاشورایند
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: دشمن برای تحریف عاشورا تلاش کرده است اما طراحان و تولید کنندگان لباس عاشورایی با استفاده از سنت های کهن توانسته اند تا حدی جلو این توطئه ها را بگیرند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حمید قبادی عصر شنبه در آیین گشایش دومین نمایشگاه لباس عاشورایی اظهار داشت: هنرمندان، تولیدکنندگان و طراحان لباس سهم قابل توجهی در انتقال مفاهیم عاشورایی دارند پیش از این، لباس‌ هایی با نماد عاشورایی تولید می شد اما از زمانی که زمینه برگزاری نمایشگاه ایجاد شد این گروه های موثر بیش از گذشته به اهمیت موضوع پی برده اند.
وی با اشاره به اینکه طراحان و تولید کنندگان توانسته اند پرچم ابا عبداله حسین(ع) را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنند گفت: این گروه نقش موثری در شکل دادن به هیات ‌های عزاداری داشته و دارند؛ ایده و تفکرشان مذهبی است و لباسی که بر اساس این ایده شکل بگیرد ارزشمند است.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس بیان داشت: طرح و ایده دوخت و طراحی لباس با استفاده از آموزه ‌های حسینی از سال‌ها پیش مورد توجه اما تلاش ها پراکنده و غیر منسجم بود تا اینکه رویداد نمایشگاه لباس عاشورایی به این تلاش ها سامان بخشید و یاد آوری کرد که حوزه مد و لباس سهم قابل توجهی در اثر بخشی آموزه های دینی و انتقال مفاهیم عاشورایی دارد.
قبادی با اشاره به اهداف این نمایشگاه گفت: نمایشگاه لباس عاشورایی با هدف تعظیم شعائر و احیا فرهنگ غنی اسلامی، بررسی نقش لباس و کاربرد آن در ایام محرم و شیوه های انتقال فرهنگ عاشورا و ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده ها و طرح های لباس مذهبی، عزاداری و عاشورایی برگزار می شود تا ارتباط زندگی ما را تسهیل کند.
وی ادامه داد: احیای سنت های کهن از دیگر اهداف مهم این نمایشگاه است همان گونه که می دانید این گروه های طراحی و تولید پوشاک عاشورایی بوده اند که در شرح و انتقال مفهوم عاشورا موثر بوده اند چون پرچم ابا عبدالله حسین (ع) را با هنر خود به جامعه معرفی کرده اند.
قبادی بیان داشت: این نمایشگاه، هنر و صنعت را تلفیق کرده و یکی از اهداف سبک زندگی ایرانی اسلامی بر اساس آموزه های دینی را محقق کرده است.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به مشارکت استان ها در این نمایشگاه گفت: مشارکت بیشتر استان ها نسبت به دوره قبل قابل توجه و بیش از قبل است و برای کاربردی کردن آثار در این عرصه تلاش بیشتری صورت گرفته است.
وی افزود: در صد قابل توجهی از آثار راه یافته ، پیش از برگزاری نمایشگاه به تولید رسیده و وارد بازار شده است.
قبادی تاکید کرد: امیدواریم سنت‌های کهن را احیا کنیم و به نمادهای عاشورایی جنبه کاربردی ببخشیم.
حجت الاسلام سید ابوالفضل مرتضوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این مراسم اظهار داشت: گروه هایی که در راستای تحقق مناسک فعال اند برای معرفت ابا عبدالله الحسین (ع) اقدام عمل کنند. آنچه برای ما مهم است معرفت حسین است ، لباس هم یک ابزار عالی است اما این فقط مقدمه معرفت شناسی امام حسین(ع) است.
وی افزود: جای یک نمایشگاه دایمی سراسری در کشور که با موضوع قیام اباعبدالله الحسین(ع) باشد خالی است نمایشگاهی از آثار در هر شکل و هر عنوانی که هر کسی کاری کرده که بیانگر محرم و پیام ماندگار از عاشورا باشد.
در ابتدای مراسم در فضای باز تالار وحدت نمایش رجز خوانی اجرا شد.
دومین نمایشگاه لباس عاشورایی از 25 شهریور تا اول مهر ماه در تالار وحدت برپا است.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0