شنبه 2 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1396/05/11
طراحی لباس های ایرانی بر اساس سلیقه و ذائقه جوانان انجام شود
قزوین- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: طراحی لباس های ایرانی و اسلامی باید متناسب با ذائقه نسل جوان باشد تا مورد استقبال آنها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم بیدخام روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه و جشنواره مد و لباس دختران مینودری که در سالن فرهنگسرای بانو در قزوین برگزار شد اظهارداشت: با وجود افراد خوش فکر و طراح توانمند هنوز نتوانسته ایم از این ظرفیت ها برای ارائه مدهایی جوان پسند استفاده کنیم.

وی افزود: باید هنجارهای اسلامی و ایرانی در طراحی لباس و پوشاک مورد توجه قرار گیرد و در شرایط کنونی نمونه هایی ارائه کنیم که هم به روز باشد و هم از سوی گروههای مختلف مورد استقبال قرار گیرد.

بیدخام تصریح کرد: جوان امروز تنوع طلب و با سلایق گوناگون است و اگر نتوانیم در طراحی پوشش اسلامی پاسخگوی تنوع طلبی دختران و زنان باشیم دیگران برای ما الگو می دهند.

وی گفت: بی توجهی به معیارهای دینی در طراحی لباس، موجب فرهنگ سازی بیگانگان و ایجاد رویکردی جدید برای بخشی از جامعه و به مرور دوری از فرهنگ اصیل خودی و گرایش به سمت لباس‌هایی خواهد شد که با فرهنگ و عرف ما سازگار نیست.

بیدخام یادآورشد: برگزاری جشنواره‌های مد و لباس کار ارزشمندی است که ضمن شکوفایی استعدادهای طراحان و تولیدکنندگان پوشاک نقش مهمی در فرهنگ‌ سازی، ذائقه سنجی مخاطبان و ترویج پوشش ایرانی و اسلامی دارد.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین بیان کرد: با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت پوشش ایرانی و اسلامی باید پوشش و الگوهای هر جامعه برگرفته از فرهنگ آن کشور باشد و در راین راستا اگر به توصیه های دینی عمل کنیم بسیاری از چالش ها برطرف می شود.

بیدخام با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاههای عفاف و حجاب افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه حفظ هویت اسلامی وایرانی است تا الگویی مناسب برای پوشش جوانان ارائه شود و ما علاوه بر داشتن هویت ایرانی باید از هویت اسلامی نیز دفاع کنیم و آن را در قالب پوشش به مردم عرضه کنیم.

بیدخام یادآورشد: تلاش می کنیم پوشاک ارائه شده در نمایشگاه و جشنواره مد و لباس با توجه به ذائقه و سلیقه ها و نیز میزان استقبال مردم در مسیر تولید و عرضه قرار گیرد و با تولید انبوه در دسترس مردم قرار گیرد.

در پایان از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد.

دومین نمایشگاه و جشنواره مد و لباس دختران مینودری با تلاش دانشجویان رشته طراحی و دوخت در قزوین برپا شد و مورد استقبال قرار گرفت.

در این جشنواره از میان ۱۰۷ اثر رسیده به دبیرخانه نمایشگاه تعداد ۶۱ اثر برگزیده شد و در معرض دید عموم قرار گرفت.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0