شنبه 26 مرداد 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1396/05/11
نمایشگاه لباس عاشورایی؛جنبشی نهادی در کنار سایر جنبش های هنری
جریان برپایی نمایشگاه لباس عاشورایی، هنر مفهومی عاشورایی را به عنوان جنبش نهادی در کنار سایر جنبش های هنری طی دهه های اخیر مطرح کرده است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، سال گذشته و همزمان با برپایی نخستین نمایشگاه لباس عاشورایی،نخستین گام های جدی و رسمی در مسیر حفظ و احیای این لباس ارزشمند و برآمده از تفکر اسلام ناب محمدی، سوژه بسیاری از محافل هنری و نشریات قرار گرفت.
شاید مفهوم بخشیدن به این جریان که با همت بنیاد ملی مد و لباس کشور رقم خورد؛ 'هنر مفهومی عاشورایی' را به عنوان جنبش نهادی در کنار سایر جنبش های هنری طی دهه اخیر مطرح و از نظر زیبایی شناسی ، به واقعه عظیم عاشورا براساس حاکم در هنرهای مفهومی در عرصه مدو لباس جلوه بخشید.
آثار به نمایش درآمده طی نخستین تجربه از این رویداد موفق شد دیگر بار بر شور دو جانبه میان مسلمان ایرانی و طراح هنرمند صحه گذاشتند و از دریچه مدو لباس ، لزوم بازگشت به ابعاد معنوی این واقعه عظیم را متذکر شود.
به هر روی طی روزهای اخیر شاهد انتشار فراخوان دومین نمایشگاه لباس عاشورایی بوده ایم و امید است طراحان و تولید کنندگان مدلهای اسلامی و ایرانی، در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی واستفاده از قابلیت های طراحی و دوخت و تولید در عرصه لباس های عاشورایی دیگر بار عزم خود را جزم کرده و به میدان گذارند.
این رویداد از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور شهریور ماه امسال برگزار می شود وامید است همچون دوره گذشته والبته در سطحی وسیع تر با تکیه بر تجارب دوره نخست بتواند نقش خود را در مسیر بررسی نقش لباس و کاربرد آن در ایام محرم و شیوه های انتقال فرهنگ عاشورایی ایفا کند.
علاقه مندان می توانند متن کامل فراخوان دومین نمایشگاه لباس عاشورایی را در سایت رسمی بنیاد ملی مد و لباس کشور به نشانی www.irnamode.com مشاهده کنند.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0