سه شنبه 6 فروردین 1398
اخبار

1396/05/07
برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در قزوین
به مناسبت دهه کرامت، دومین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی با عنوان دختران مینودری در قزوین برگزار می شود.

دبیر جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبستان در قزوین بیان کرد: با توجه به فراخوان صورت گرفته برای برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی با عنوان دختران مینودری، 107 اثر در 2 بخش پوشش های اجتماعی نوجوانان و بخش عفاف و حجاب شامل پوشش های سر نظیر مقنعه و چادر به دبیرخانه این جشنواره و نمایشگاه رسید.

 

اشرف کاظمی ادامه داد: در مرحله اولیه داوری، از بین آثار رسیده 60 اثر در نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی به نمایش گذاشته شده است که این آثار به مرحله دوم کارشناسی راه یافته اند و در روز دهم مرداد ماه مورد داوری قرار می گیرند و در 2 بخش مذکور سه نفر برتر انتخاب می شوند.

 

وی عنوان کرد: این نمایشگاه، اولین نمایشگاهی است که در استان برای پوشش نوجوانان برگزار شده است و طراحان و خیاطان شرکت کننده در نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی از نقاط مختلف استان قزوین هستند.

 

دبیر جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی اضافه کرد: آثاری که در نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می گیرد، قیمت گذاری می شود و بازدیدکنندگان می توانند نسبت به خرید آن اقدام کنند و یا اینکه در صورت مورد پسند بودن طرحی آن را سفارش داده و تهیه کنند.

 

وی اعلام کرد: طرح هایی که در این نمایشگاه مورد تائید قرار گرفته و برگزیده شود در مرکز کارآفرینی شهرداری اقبالیه که ویژه بانوان است، به تولید انبوده می رسد.

 

کاظمی توضیح داد: در این نمایشگاه برنامه های جانبی هم در نظر گرفته شده است که برگزاری نشست تخصصی طراحان، ورک شاپ آموزشی و برگزاری مسابقه بزرگ از طراحی و دوخت از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

 

وی با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی و اسلامی اظهار کرد: مهمترین هدف ما از برگزاری این نمایشگاه معرفی الگوهای برتر و مدل های مناسب به نوجوانان است و به دنبال این هستیم فرهنگ سازی در حوزه پوشش صحیح و مناسب نوجوانان داشته باشیم و همچنین معرفی طراحان به تولیدکنندگان از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

 

دبیر جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه از هفتم تا 12 مرداد ماه از ساعت 10 تا 13 و 18 تا 22 در نگارخانه استاد محصص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین آماده بازدید علاقمندان است.

 


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0