شنبه 26 مرداد 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1396/04/22
عملکرد موثر مسئولان در حوزه عفاف و حجاب سطح چالشهای اجتماعی را به حداقل می رساند
-دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: با ارتقای سطح دانش دینی و عملکرد موثر مسئولان درحوزه عفاف و حجاب و نیز بالا رفتن قدرت انتخاب مردم سطح چالش های اجتماعی به حداقل می رسد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حمید قبادی چهارشنبه شب در دومین همایش تجلیل از فعالان عفاف وحجاب در تالار رودکی اظهار داشت: فعالیت های فعالان عفاف و حجاب سهم بسیار جدی و تاثیر گذار در این چند سال داشته است و اقدامات اعضای عفاف و حجاب بسیار ثمر بخش بوده است.
وی با اشاره به اینکه ما باور و اعتقادمان بر ارزش های دینی است ،ادامه داد: فعالان عفاف و حجاب با ارائه نمونه ها و طرح های جدید به جامعه اسلامی کمک کرده تا از وظیفه ای که قانون بر عهده ما گذاشته بر آییم و همه اینها مبتنی بر آموزه های دینی است.
قبادی افزود: این تلاش ها به عدد و رقم رسیده است. نمونه هایی که در حوزه عفاف و حجاب می بینیم ارتقای سطح کیفی در جامعه است. همان گونه که می بینیم ما هر روز مورد تهاجم فرهنگی دشمن قرار داریم، اما فعالان این عرصه آرمان های انقلاب و شهدای ارزشمند را سرلوحه کار خود قرار دادند و طرح ارائه کرده اند.
مدیر کارگروه ساماندهی مدو لباس خاطر نشان کرد: گروه ارائه محصولات عفاف و حجاب و نهاد صیانت از حقوق شهروندی به نحوی تلاش می کند تا ویترین کشور را در راستای ارزش های اسلامی توسعه ببخشند.
قبادی تصریح کرد: در این همایش از افرادی که طرحی را به صورت مسابقه اجرا و در رویدادهای هنری شرکت کرده اند، در عرصه عفاف و حجاب تقدیر و تشکر می شود.
وی در ادامه با اشاره به یک نظر سنجی که گزارش کلی آن هفته آینده ارائه می شود، گفت: ثمر بخشی فعالیت های عفاف و حجاب در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مورد ارزیابی قرار گرفت. نظرسنجی از هزار و 200 نفر حاکی از تاثیر گذاری این فعالیت ها در این رویداد بوده است.
قبادی افزود: در مورد میزان تاثیر گذاری نمایشگاه در ترویج عفاف و حجاب، بیش از 52 درصد، فعالیت ها در امر ترویج و توسعه عفاف و حجاب را بسیار تاثیرگذار و 33 درصد موثر دانسته اند.
وی ادامه داد: در مورد میزان موثر بودن نمایشگاه در تامین نیازهای مخاطبان حوزه عفاف وحجاب ، بیش از 58 درصد آن را موثر دانسته اند.
قبادی با اشاره به اینکه عملکرد مد و لباس و تلاش اصناف و نهادها کمک می کند تا قدرت انتخاب مردم بالا برود گفت: با بالا رفتن قدرت انتخاب مردم سطح چالش های اجتماعی به حداقل می رسد. ما مسیری را که انتخاب کردیم بایدعهد ببندیم این مسیر را با قدرت جلو ببریم که در کاهش مشکلات اجتماعی بسیار کمک کننده است.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد موثر مسئولان افزود: هیچ گاه سهم بزه های اجتماعی، سهم گفتار و عملکرد مسئولان رصد نمی شود، اگر ما دو سهم جدی برای توسعه عفاف و حجاب در نظر بگیریم، یکی گروه موثران است که همان مسئولان هستند و گروه دیگر خانواده است .
دبیر کارگروه ساماندهی مدو لباس ادامه داد: مسئولان و خانواده ها سهم قابل توجهی در امر توسعه عفاف وحجاب دارند. باید سطح دانش دینی مردم را بالا برد تا ارزش ها و آموزه های دینی را در لباس رعایت کنند.
قبادی با اشاره به اینکه جامعه ایرانی ، دیندارو ارزش مدار و مبتنی بر آرمان های انقلاب است بیان داشت: جامعه ایرانی بیش از 97 درصد مایل به رعایت عفاف و حجاب هستند. آن درصد باقیمانده طبعا باید قانون مدار و قانون پذیر باشند و در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید مقررات را رعایت کند.
وی در پایان با اشاره به نظر سنجی در مورد نذر حجاب گفت: نظر سنجی ها عملکرد این گروه را مثبت ارزیابی کرده است و امیدواریم که مسیر نذر حجاب در خدمت پارچه ایرانی، کنار هم همیشه به ارائه بهترین محصولات عفاف وحجاب ایرانی باشد.
در ادامه این مراسم، علی ملازاده قائم مقام وزیر کشور در ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی اظهار داشت: اقدامات انجام شده در زمینه عفاف و حجاب توسط کارگروه ساماندهی مدو لباس قابل ستایش است. ما در 31 استان وظیفه ارزیابی اقدامات انجام شده در عرصه عفاف وحجاب را داریم و با توجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی از میان 40 دستگاه ، 25 دستگاه را در زمینه ترویج فرهنگ و حجاب تعریف کرده است، از میان 310 بند ، 21 بند بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است .
ملازاده افزود: کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حمایت از ادارات ارشاد استان ها در زمینه عفاف و حجاب توانسته خیلی جلوتر از بخش های وزارت خانه پیش برود.
ملا زاده با اشاره به نقش هنرمندان در عفاف و حجاب گفت: هنرمندان باید به شکلی هنرمندانه اقدامات فرهنگی، آموزشی، اغنایی و مشاوره ‌‌ای در زمینه عفاف و حجاب انجام دهند که می تواند نقش بسزایی در این امر داشته باشد.
وی افزود: هجمه هایی که در زمینه عفاف و حجاب شکل گرفته به دلیل کم ‌کاری بسیاری از نهادهای متولی و مسئول است که باعث شده تغییراتی در سبک زندگی به وجود بیاید. البته نباید نقش سازنده صدا و سیما و رسانه‌ های مجازی را در جهت‌ دهی به ذائقه مردم نادیده گرفت.
وی ادامه داد: نقش طراحان لباس و تولید و ارائه محصولات عفاف وحجاب یکی از مصادیق مضمون ' آتش به اختیار' است. این طراحان هنرمند و دلسوز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، در زمینه تولید و عرضه طرح ‌هایشان اقدام کرده اند.
ملا زاده با اشاره به اینکه دولت موظف است از موسسات مردم ‌نهاد ، ترویج دهنده فرهنگ عفاف و حجاب به شکل مادی و معنوی حمایت کند، گفت: دولت باید در این عرصه از مروجان فرهنگ عفاف و حجاب حمایت همه جانبه داشته باشد.
در ادامه پروین داداندیش مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان گفت: برای ترویج ابتکارات و خلاقیت ها در امر پوشش اسلامی در سطح جامعه باید از دانشگاه ‌ها آغاز کنیم. موفقیت در اجرای چنین طرح‌ هایی، مستلزم در اختیار داشتن طراح، تولید کننده، بازاریاب، مهندسلن آی تی و روانشناسان است.
داداندیش افزود: باید ما به بازارهای خارجی توجه داشته باشیم؛ به طور مثال کشور روسیه با دارا بودن جمعیت 24 میلیونی مسلمان، امروز به دلیل بسیاری از تحریم ‌ها می ‌تواند بازار هدف طراحان و تولیدکنندگان ایرانی باشد.
در ادامه این مراسم از 21 نفر فعالان عفاف و حجاب در کشور تجلیل و به تمامی حاضران در بخش حجاب و عفاف بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم، گواهی حضور اعطا شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0