شنبه 2 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1395/12/07
ایران به دنبال تصویب برند لباس حلال در سازمان همکاری‌های اسلامی
دبیر کارگروه مد و لباس کشور با بیان اینکه 5200 اثر به دبیرخانه جشنواره مد و لباس ارسال شده است، گفت: ایران به دنبال تصویب برند لباس حلال در سازمان همکاری‌های اسلامی است.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حمید قبادی در آیین افتتاحیه بین‌المللی ششمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: در طول سه یا چهار سال گذشته به بحث مد و لباس در کشور توجه ویژه‌ای شده است.

وی افزود: امسال اتفاقات خوبی در مجموعه مد و لباس کشور رخ داده که تاکنون نظیری برای آن نبوده است که می‌توان به میزان انبوه مشارکت طراحان لباس در آن اشاره کرد.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور اظهار داشت: ایران سرشار از طراحی، فکر و توان فرهنگی در عرصه لباس است، این موضوع به توجه ایرانیان لباس در طول ادوار و تاریخ گذشته بازمی‌گردد؛ ضمن اینکه در طول سالیان اخیر هم عنایت ویژه‌ای به هنر طراحی لباس شده است.

وی تصریح کرد: بیش از 5200 اثر به دبیرخانه جشنواره مد و لباس فجر راه پیدا کردند که آمار کم نظیری است.

قبادی خاطرنشان کرد: هنرمندان و طراحان لباس ایرانی ترکیب عناصر فکری، اجتماعی و طراحی را با هم درآمیخته و با دانش خود هنری را طراحی کرده‌اند که در ایران و جهان کم نظیر است.

وی با اشاره به توجه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مد و لباس گفت: هم اکنون توجه ویژه‌ای به مد و لباس و طراحی آن در کشور وحود دارد به طوری که هم اکنون 70 مرکز علمی و دانشگاهی در این زمینه با یکدیگر مشارکت دارند و هر ساله طراحان متعددی را به جامعه،‌هنر و صنعت لباس ایران تقدیم کرده‌ان. 

دبیر کارگروه مد و لباس کشور، افزود: قبل از این تنها بهره‌بردار صنعتی از لباس بودیم اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کرده براساس قانون موجود همه فعالان موجود در این عرصه را در کنار یکدیگر قرار دهد تا موضوعات مختلف مد و لباس در کنار هم باشند.

وی تصریح کرد: در سال اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای به پارچه ایرانی و خلاقیت‌های آن شده و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است. ضمن اینکه توجه ویژه‌ای هم به کیف و کفش و زیورآلات که بخش قابل توجهی از زندگی فعلی انسان‌ها را تشکیل می‌دهد مورد توجه قرار گرفته است.

قبادی اظهار داشت: مد تنها در لباس نیست بلکه مسائل دیگر را هم مورد توجه قرار می‌دهد ضمن اینکه فعالیت‌های مد و لباس محدود به شهر تهران نیست بلکه از اوایل دی سال گذشته تا بهمن ماه سال جاری توانسته ‌ایم 15 نمایشگاه را در کل کشور برگزار کنیم.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور با اشاره به حضور ایران در نمایشگاه‌های مختلف جهانی مد و لباس گفت: در طول یک سال گذشته جمهوری اسلامی در 7 رویداد مهم مد و لباس جهانی شرکت کرده است که می‌توانیم به کسب رتبه اول در نمایشگاه غازان روسیه، حضور در نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در بلغارستان ،‌دو حضور در نمایشگاه استانبول ترکیه و شرکت در نمایشگاه حلال اسپانیا اشاره کرد.

وی تصریح کرد: امروز رونمایی از پیش‌نویس و آیین‌نامه سند لباس حلال هم در این جشنواره صورت خواهد گرفت.

قبادی خاطرنشان کرد: برای حضور جدی در عرصه جهانی به ویژه در بین مسلمانان فعال و جویای لباس حلال اقدامات خوب و بسیار مهمی صورت گرفته است ضمن اینکه می‌دانیم که استفاده از واژه جنس و کالای حلال در تمام دنیا در حال تسری است.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور گفت: مسلمانان جهان ترجیح می‌دهند که از جنس و کالاهای حلال استفاده کنند. ضمن اینکه برندهای معروف دنیا هم توجه ویژه‌ای جهت استفاده مطلوب از این بازار داشته‌اند.

وی افزود: سند و پیش‌نویس اولیه لباس حلال ابتدایی است که تاکنون نهایی نشده است ضمن اینکه مبانی تنظیم این سند هم براساس مبانی فقهی شیعی بوده است و در این زمینه تلاش شده تا در آن از نگاه اصولی و مشترک فقه استفاده شود.

قبادی اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که لباس حلال را در سازمان همکاری‌های اسلامی مطرح کنیم و می‌کوشیم بعد از تصویر سند غذای حلال که توسط کشور مالزی صورت گرفت برند لباس حلال ایران را به نام کشورمان به ثبت رسانده و در جهان به ویژه کشورهای اسلامی جا بیندازیم.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور در پایان گفت: تلاش می‌کنیم با همکاری وزارت خارجه، جمهوری اسلامی ایران را بانی لباس حلال در ایران معرفی کنیم.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0