شنبه 2 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1395/11/25
حمایت وزارت ارشاد از طراحان مد و لباس
دبیر کار گروه ساماندهی مد ولباس کشور گفت : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه ی طراحی الگوهایی را که به تولید انبوه برسد پرداخت می کند .

حمید قبادی دانا دبیر کار گروه ساماندهی مد ولباس کشور در مراسم اختتامیه جشنواره مد و لیس ایرانی، اسلامی در قزوین گفت: توجه به تولید کالای ایرانی و استفاده از ظرفیت های داخلی از اهداف اقتصاد مقاومتی است و باید زمینه تولید طرح های برگزیده را با همکاری ارشاد و سایر نهادها بویژه نهادهای صنفی و بخش غیر دولتی فراهم کرد.

قبادی دانا با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه های مد و لباس اضافه کرد : در این نمایشگاه ها با الگوسازی و ارائه طرح های مختلف قدرت انتخاب مردم بیشتر می شود .

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه در قانون ساماندهی مد و لباس اسلامی و ایرانی که در سال ۸۵ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، لباس به عنوان یک محصول فرهنگی شناخته شد افزود: لباس یکی از مهمترین رکن های فرهنگی هر کشور است که در ایران با ارزش های دینی و ملی آمیخته است .

اسکندری نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  هم در این مراسم گفت: با تلفیق فرهنگ غنی اسلامی و هنر اصیل ایرانی می توان الگوی مناسب پوشش را در جامعه ارائه داد .

اسکندری نژاد اضافه کرد: الگوهای ارائه شده در این جشنواره کافی نبود و همه ی گروه های سنی را پوشش نمی داد .

وی همچنین گفت: حجم الگوها و طرح های تولیدی پاسخگوی سیل عظیم مطالبه کنندگان نیست و جای لباس مردانه در این نمایشگاه ها خالی است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: بضاعت قزوین در ارائه الگوها زیاد است چرا که قزوین صاحب ۵ مکتب هنری است که برای طراحی و تولید الگوهای مناسب می توان به مکاتب نگارگری، خوشنویسی و نقاشی مراجعه کرد .

بید خام مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هم در این مراسم به استمرار برپایی چنین نمایشگاه هایی تاکید کرد و گفت: برپایی این نمایشگاه ها زمانی موثر است که طرح های برگزیده به تولید انبوه برسد و تولید کنندگان از این طرح ها استقبال کنند .

وی افزود : مد و لباس در کشور ما تبدیل به صنعت نشده است .

بیدخام گفت: لباس های وارداتی بازار را پر کرده است که تولیدات خارجی هم با فرهنگ ما مغایرت دارد .

در اختامیه جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی - اسلامی از برترین های این جشنواره در بخش های طراحی و دوخت مانتوی اجتماع و مجلسی تجلیل شد.

دومین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی - اسلامی ۱۱ تا ۲۴ بهمن در نگارخانه محصص قزوین برپا شد .

در این نمایشگاه ۵۱ اثر از ۳۲ هنرمند در بخش طراحی لباس و دوخت مانتوی اجتماع و مجلسی به نمایش درآمد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0