چهارشنبه 22 آبان 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

 

 

1398/03/08
ارزیابی 719 طرح جدید لباس در جلسات کمیسیون ماده 4 سال 1398
719 طرح جدید لباس در جلسه کمیسیون ماده 4 کارگروه ساماندهی مد و لباس، با حضور کارشناسان و داوران مورد ارزیابی، بررسی و داوری نهایی قرار گرفت.

آثار و طرح های بررسی شده در کمیسیون ماده 4 قانون ساماندهی مد و لباس عموما به حوزه لباس اجتماع بانوان اختصاص دارد.

این کمیسیون با هدف ارزیابی آثار با شاخص تعیین شده مانند توجه به الگوهای ملی و بومی و پرهیز از انتخاب الگوهای بیگانه با حضور کارشناسان متخصص و دینی تشکیل و نسبت به بررسی آثار اقدام می کنند.

گفتنی است از این تعداد اثر داوری شده، 660 طرح موفق به کسب نشان شیما یا همان شناسه یکپارچه مد و لباس ایران و 77 طرح دیگر توانستند حقوق معنوی اثرشان را در مالکیت معنوی کسب کنند.

بر اساس این گزارش طی 70 روز گذشته مجموعا 3 جلسه کمیسیون ماده 4 به صورت متمرکز در محل کارگروه ساماندهی مدو لباس و 10 جلسه کمیسیون مذکور به صورت غیر متمرکز در محل دفاتر طراحی مدو لباس تشکیل شد و مجموعا 719 اثر مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته است.

گفتنی است جلسات کمیسیون ماده 4 غیر متمرکز در موسسات چیامد، خانه مد مهنوش کیمیایی، خانه مد نفیسه هماتاش، خانه مد نورا کالکشن، خانه مد سارا حمیدی، خانه مد کارمد، خانه مد پروین مهربان، خانه مد میم، خانه مد دزیره و خانه مد سای از موسسات برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، طراحان مي توانند آثار خود را در حوزه¬های مختلف مد و لباس منطبق با الگوهای اسلامی و ایرانی با مراجعه به نشانی الکترونیکیwww.iranmode.com ثبت نام و حضور آثار پس از ارزیابی اولیه این کارگروه جهت کسب نشان شیما و مالکیت معنوی در کمیسیون ماده 4 اقدام کنند.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0