چهارشنبه 27 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1397/12/04
برگزیدگان بخش صنعت هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر معرفی شدند
برگزیدگان بخش صنعت هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر صبح روز پنجشنبه دوم اسفند ماه در آیین اختتامیه بخش صنعت در سالن همایش های بوستان گفتگو مشخص شدند و با اهدا لوحی از آنها جلیل شد.

به گزارش کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مراسم اختتامیه بخش موسسات، فرهنگی،-هنری و صنعت پنج‌شنبه دوم اسفندماه با حضور حمید قبادی مدیر کارگروه مد و لباس کشور، صدیقه پاک‌بین دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، محسن کاشفی خوانساری دبیر بخش مسابقه فیلم کوتاه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، حمید رضا نیک‌طبع مدیر بخش صنعت، محمودی مدیر بخش موسسات هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر و بسیاری از طراحان، تولیدکنندگان اقتصادی، صنعتگران در سالن اجتماعات بوستان گفتگو برگزار شد.

در ابتدای شروع مراسم، حمید قبادی، مدیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور،گفت:  نمایشگاه با تلاش هنرمندان عرصه مد و لباس هشتمین دوره خود را برگزار کرد که به برکت انقلاب اسلامی ایران این رویداد شکل گرفت و هر روز هم در حال توسعه است. مشارکت هزاران نفر از طراحان و تولیدکنندگان در این حوزه بسیار مسرت بخش است و با نظارت و همکاری استاندارد جهانی می‌تواند موثرتر و مفیدتر باشد.

قبادی با بیان اینکه در سالی هستیم که مشکلات اقتصادی روز به روز بیشتر می‌شود، خاطرنشان کرد: سال ۹۷ به اعتقاد طراحان و تولیدکنندگان عرصه مد و لباس سال شکوفایی است که بین طراحان لباس ارتباطی مهم و تاثیرگذار ایجاد شده است. ۲۵ مرکز طراحی پارچه، چهل موسسه هنری مد و لباس، ۲۵ مرکز علمی دانشگاهی و ۱۰ تا ۱۱ مرکز فرهنگی که فرهنگ سازی مد و لباس را بر عهده دارند، در این جشنواره شرکت کردند.

وی افزود: عنصر مشترک هر محصول پیرامون ما، عنصر طراحی است که با الهام از نقوش و خلقت الهی نقش می‌گیرد که این خلقت به دست انسان در قالب ابتکاری جدید شکل می‌گیرد و خداوند ذره ای از این قدرت را در درون طراحان قرار داده است که به کمک مردم در طراحی مد و لباس بیایند.

قبادی خاطرنشان کرد: ما در بخش‌هایی همچون کیف و کفش و زیورآلات موفقیت‌هایی کسب کردیم و بخش دیگر که موفقیت آن بسیار چشمگیر بود، ویترین ملی است که دستاورد ملی جامعه است و رفتار نمادین از ظرفیت تولید داخلی کشور است و ما نمونه هایی از آن را در هشتمین نمایشگاه بین المللی مد و لباس فجر به نمایش گذاشتیم. مورد بعدی بحث مسابقه زنده است که تنها در چند کشور محدود اجرا می‌شود و ما این مسابقه را در سه ژانر خاص مورد عرضه و نمایش قرار دادیم.

 

قبادی سپس ادامه داد: پیروزبخت، معاون نهاد ریاست جمهوری و رئیس مرکز ملی استاندارد در طول سال ما را همراهی کرده است و ما یک بحثی در مورد نظام سایزینگ که کمیسیون آن راه اندازی شده است را با همکاری این نهاد در حال اجرا داریم.

مدیر بنیاد ملی مد و لباس کشور در پایان گفت: امیدوارم شاهد روز افزون تلاش تمامی موسسات در حوزه مد و لباس باشیم و همچنین تقاضا دارم طراحان فعالیت‌های هنری را گسترش دهند و طراحان دیگر را به کار بگیرند. طراحان، جهادگران و ایثارگران این حوزه هستند و ممنونم از اینکه در این جشنواره هم خوش درخشیدند و ثابت کردند که نساجی کشور نه تنها ورشکست نشده بلکه تولید ملی در مسیر موفقیت آمیز قرار دارد و حضور این طراحان در هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر حاکی از پویایی و فعالیت ثمربخش هنرمندان نفت در کشور است.

مهدی محمودی، دبیر بخش موسسات هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نیز در اختتامیه این بخش گفت: از دید من بخش موسسات، فعال ترین بخش جشنواره بوده است و امسال هشتمین سال برگزاری جشنواره بین‌المللی مد و لباس است که این بخش در طی این هشت سال فعالیت های روزافزون و چشمگیری داشته است و ما در این سال ۱۰ غرفه و ۸ کارگاه آموزشی (ورکشاپ) ‌را به فعالیت‌های خود اضافه کرده‌ایم و در تمامی سرفصل های کارگروه ملی مد و لباس کشور فعالیت داشتیم.

وی افزود: حضور درخشان بخش موسسات نشان از پرباری این بخش در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس است. ما سعی می‌کنیم تجربه کنیم، کار کنیم تا آینده خود را بنگاریم و به سمت آن حرکت کنیم.

محمودی درباره شاخصه‌های انتخاب برگزیدگان بخش موسسات تصربح کرد: شاخص انتخاب موسسات متناسب با فعالیت ها بوده و کار و آثار این بخش مورد بررسی قرار گرفته است و نفرات برتر انتخاب شدند. ما در سه بخش موسسات را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم.

حمید رضا نیک طبع، دبیر بخش صنعت نیز در این مراسم ،گفت: اتفاق مهم برگزاری چند ساله این جشنواره، پیوند مسئولان ما با طراحان ، تولیدکنندگان و صنعتگران حوزه مد برای برطرف کردن نیاز طراحان و فعالان عرصه مد لباس است.

وی همچنین در خصوص تقاضا از طراحان هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر خاطرنشان کرد: طراحان باید به صنعت توجه کنند چرا که؛ مواد اولیه تولید لباس در دست تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی است و صنعتگران باید از طراحان بابت راهنمایی وهدایت آن‌ها در مسیر تولید متشکر باشند و من امیدوارم در این فرصت محدود تولیدکنندگان از طراحان و طرح‌بازدید کنند.

محسن کاشفی خوانساری، دبیر بخش فرهنگی هنری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، افزود: مد یکی از شاخه‌های مهم هنر رایج در کشور است و بسیاری از هنرمندان در این حوزه فعالیت می‌کنند و این حوزه، حوزه ای است که با دیگر عرصه های هنر در ارتباط است و ما بازتاب آن را در سایر هنرها می‌بینیم.

وی ادامه دهد: بحث کمیته فرهنگی هنری جشنواره این است که تأثیر حوزه مد در سینما، فرهنگ و... را بررسی کند و بازتاب های آن را در جامعه بروز دهد. ما باور داریم که با کمک هنرهای دیگر می توانیم به فرهنگ سازی و رشد و بالندگی صنعت مد در کشور کمک کنیم.

کاشفی خوانساری در ادامه درخصوص فعالیت کمیته فرهنگی در هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر بیان کرد: فعالیت کمیته فرهنگی در دو بخش فیلم کوتاه و آثار گرافیکی بود که متاسفانه در مسابقه دوم هیچ آثاری از لحاظ کمی و کیفی در حد مطلوب نبود و ما نتوانستیم آثاری را در این بخش برگزیده کنیم. بحث بعدی در بخش مسابقه فیلم کوتاه حضور آثار خارجی بود که اتفاق مهمی در این عرصه است ولی فیلم های به دست رسیده به دلیل عدم تطابق با فرهنگ ملی ایرانی انتخاب نشدند و ما توانستیم تنها تعداد کمی از آثار ایرانی را برای جشنواره برگزینیم.

در پایان مراسم برگزیدگان بخش های مختلف موسسات، صنعت و فرهنگی هنری به شرح ذیل معرفی شدند:

برگزیدگان بخش صنعت:

علی محمد امین دوست، شرکت نساجی حریر ایران

علیرضا اشراقی، شرکت پرشین پود

امیرحسین دائمی، شرکت حریر نام کویر

 

برگزیدگان بخش موسسات:

موسسه مدسازان فرشته، فرشته ضرغامی مهر

کانون مردمی جوانان آینده نگر کمجان، فاطمه قاسمی

موسسه آکادمی طراحی و دوخت پور موسی، فاطمه پور موسی

 

کارگاه های آموزشی برتر بخش فرهنگی_هنری:

ورکشاپ آموزش پیکسل‌های جواهر دوزی برای تزیین یقه، آفاق امیریان

ورکشاپ فضاهای شغلی و کارآفرینی در دنیای مد، زهرا بایه

ورکشاپ آموزش دوخت کت زنانه با متد جووانی ایتالیا، سعید حق مراد

 

موسسات و خانه‌های مد برتر سال ۹۷:

موسسه نورا حجاب، نرگس بامداد

موسسه سوییت دولچه، شیرین شیخی

موسسه کلوتو، غزال بهمنی

 

برگزیدگان بخش فرهنگی_ هنری:

حمیدرضا ملاحسینی، کارگردان فیلم «تصمیم»

امیرحسین خلیل زاده، کارگردان فیلم «قصه با هم بودن»

امیرعلی میردرکوند، کارگردان فیلم «دیجامه»

 

نفرات برگزیده مسابقه زنده طراحی پایپوش:

نگار کاظمی، شادی ربیعی و لیلی خرمن‌دار

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش 26 بهمن تا 2 اسفند 97 از ساعت 10 صبح تا 8 شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

 


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0