چهارشنبه 22 آبان 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

 

 

1397/11/27
انسیه زاهدی: حضور بخش علمی دانشگاهی با ۳۰ غرفه در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر
دبیر بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ غرفه به بخش علمی دانشگاهی اختصاص داشت، گفت: امسال با افزایش تعداد غرفه، بخش علمی دانشگاهی با ۳۰ غرفه در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، انسیه زاهدی دبیر بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر، گفت: بخش علمی دانشگاهی با تعداد ۳۰ غرفه در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر حضور دارد و آخرین یافته های علمی و پایان نامه های دانشجویی درحوزه مد و لباس را به معرض دید علاقمندان قرار می دهد.

وی افزود: از لحاظ اهمیت علمی، با نقد و بررسی هفت دوره برگزاری جشنواره مد ولباس فجر و انتقال دستاوردهای پژوهشی و یافته های پایان نامه ها توافق شد بخش مقالات را که از مهمترین بخش های رقابتی بخش علمی و دانشگاهی است، پیش از جشنواره مد ولباس فجر برگزار کنیم تا دانشگاهیان فرصت داشته باشند در یک عرصه ای که خیلی مورد رقابت با بازار و صنعت قرار نمی گیرد خودشان را نشان دهند.

وی با بیان اینکه امسال با افزایش ۱۰ برابری در بخش مقالات رشد کیفی و کمی خوبی داشته ایم، تصریح کرد:۱۱۰ مقاله تاکنون به دبیرخانه جشنواره رسیده است، با خارج کردن مقالاتی که با موضوع و رویکرد انتخاب شده در جشنواره همسو بود، مقالات با محوریت طراحی و تولید در منسوجات و پوشاک با رویکرد توسعه پایدار ارایه و چکیده ۷۰ مقاله پذیرفته شد.

زاهدی اظهار داشت: از بین مقالات رسیده پس از بررسی ۴۸ مقاله برای ارایه شفاهی انتخاب شد که در روز سوم دی در دانشگاه الزهرا ارایه شد.

وی خاطرنشان کرد: در همایشی که سوم دیماه در دانشگاه الزهرا برگزار شد دو مهمان خارجی از دانشگاه فرانسه و ایتالیا نیز مقالات خود را ارایه کرده و کارگاه های آموزشی نیز با محوریت جشنواره برگزار گردید.

دبیر بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر بیان کرد: یکی از بخش های رقابتی بخش علمی دانشگاهی "پایان نامه های علمی دانشجویان" است که فرصتی فراهم شد تا این قشر از جامعه علمی از جدیدترین تحقیقات و یافته های علمی خود در جشنواره مد ولباس فجر دفاع کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر رشد کمی در کیفیت مقالات و دستاوردهای پژوهشی موفقیت های بزرگی داشتیم.همکاری بخش صنعت با دانشگاه از تعداد مقالات و پایان نامه های عرضه شده در این جشنواره کاملا مشهود بود و این امر نشان دهنده ماموریت های محوله بخش صنعت است.

زاهدی با اشاره به اینکه ۱۳۱۰ تصویر سازی کاغذی ارایه شده و ۸۴ پایان نامه به دبیرخانه جشنواره رسیده است، گفت: این آمارها همه رشد جشنواره امسال را نشان می دهد، سال گذشته ۲۰ غرفه به بخش علمی دانشگاهی اختصاص داشت که امسال تعداد آن به ۳۰ غرفه افزایش یافته است‌.

او می گوید: امسال موضوع تجارب موفق کارآفرینان در بخش پوشاک و منسوجات را مورد تشویق قرار دادیم که یک بررسی جامعه شناسانه در این خصوص نیز توسط دکتر شفیعی که دارای دکترای جامعه شناسی از دانشگاه تهران ارایه شد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0