چهارشنبه 22 آبان 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

 

 

1397/11/23
عملکرد استان کرمان در عرصه مد و لباس در سال 97 / میزبانی از پنجاه و هشتمین نمایشگاه کشوری
سوق دادن علاقه‌مندان استان کرمان به طراحی مبتنی با اصول و آموزه‌های اسلامی، ازجمله اهداف پنجاه و هشتمین نمایشگاه کشوری عنوان‌ شده است.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور،  نخستین جشنواره استانی مد و لباس ایرانی و اسلامی به میزبانی کرمان در حالی برگزار شد که برگزاری مسابقه، برپایی نمایشگاه، اجرای نمایش زنده لباس و کارگاه آموزشی و نشست‌های تخصصی ازجمله بخش‌های این رویداد در قالب پنجاه و هشتمین نمایشگاه کشوری بود.

بنا بر گزارش عملکرد اداره کل ارشاد استان کرمان، جشنواره این منطقه با محوریت پوشاک برتر اسلامی همراه با اهداف زیر برگزار شد:

ایجاد فضای تعامل فرهنگی با محوریت پوشاک اسلامی

سوق دادن علاقه‌مندان استان کرمان به طراحی مبتنی با اصول و آموزه‌های اسلامی

ارتقا سطح علمی و عملی طراحان و خیاطان در زمینه طراحی و دوخت لباس

ایجاد حرکت نوین در زمینه طراحی  علمی پوشش اسلامی

زمینه‌سازی برای کشف و ظهور استعدادهای خلاق

ایجاد زمینه مناسبت جهت معرفی طراحان جوان و ارتباط با جامعه و صنعت

ارائه نمونه‌ها و طرح‌های خلاق و ابتکاری در زمینه پوشاک مناسبت جامعه

زمینه‌سازی در جهت کارآفرینی

در این گزارش عملکرد آمده است: با توجه به تحقیقات میدانی و مطالعات علمی انجام‌شده هجوم مدل‌های غیر اسلامی مغرضانه رشد قابل‌توجهی در جامعه ایران دارد که علاوه بر کاهش چشمگیر سلامت فردی و اجتماعی به مسائل اقتصادی، معیشتی و سبک زندگی جامعه اسلامی ایران آسیب می‌رساند.

لذا اهتمام در امر اصلاح نوع پوشش زنان و مردان به‌ویژه جوانان و نوجوانان که مهم‌ترین دغدغه امروز هستند، مستلزم اندیشه و ابتکاری بدیع و سازکاری مناسب است.

 

برگزاری نخستین جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی علاوه بر اینکه فضایی مفرح و سالم برای رقابت سالم هنرمندان فعال در عرصه لباس و ملزومات ایجاد می‌کند، نسبت به شناسایی، معرفی و ترویج الگوهای اصیل ایرانی اسلامی باهدف توسعه فرهنگی و رسیدن به شاخص‌های اثرگذار طراحی لباس بر اساس نیازهای فرهنگی ایران اسلامی نیز موفقیت بسزایی کسب خواهد کرد.

این دست رویدادها درعین‌حالی که افزایش سلامت روح و جسمی افراد جامعه و تحکیم و تعالی خانواده به همراه دارد زمینه انسجام سرمایه‌های انسانی و بروز خلاقیت و ابتکار برای خلق آثار متناسب با موازین ایرانی و اسلامی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی را فراهم می‌کند.

این رویداد به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرند و انجمن مد و لباس ماهوت زرند برگزار شد.

در گزارش عملکرد واصله، اسامی برخی دیگر از سازمان‌های مشارکت‌کننده همچون اداره کل امور بانوان و خانواده، دفتر نماینده ولایت‌فقیه، اداره کل آموزش‌وپرورش، اداره کل صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی استان، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، اداره کل فنی و حرفه‌ای، اداره کل تعاون کار و امور اجتماعی و صداوسیما آورده شده است.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0