سه شنبه 28 آبان 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

 

 

1397/11/16
یک طراح لباس: موضوع‎محور شدن، به ارتقای جشنواره مد و لباس فجر کمک می‎کند
مریم سهرابی گفت: موضوع محور شدن جشنواره بین المللی مد و لباس فجر اقدامی مهم در راستای غنی تر برگزار شدن و ارتقای جشنواره مد و لباس است.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مریم سهرابی از طراحان جوان کشور ضمن ابراز خرسندی از انتخاب منطقه استراتژیک مکران به عنوان موضوع جشنواره مد و لباس فجر در دوره هشتم افزود: انتخاب نام مکران به عنوان موضوع ویژه جشنواره امسال باعث شد تا طراحان لباس حرفه ای تر وارد عرصه طراحی لباس و مد ایرانی و اسلامی شوند. بنابراین موضوع‎محور شدن، به ارتقای جشنواره مد و لباس فجر کمک می‎کند.

وی با اشاره به سخنان پاک بین دبیر جشنواره که درباره انتخاب بهترین های مد ولباس فجر امسال و ارسال آثار برتر به خارج از ایران سخن گفته است، اظهارداشت: هر طراح گمنامی دوست دارد در عرصه مد و لباس کشور مطرح شود، اگر آثار طراحان برترکشور در هشتمین دوره برگزاری مد و لباس فجر علاوه بر داخل در خارج از کشور نیز دیده شود این امر سکوی پرتابی برای پیشرفت طراحان گمنام ایرانی در زمینه مد ولباس محسوب خواهد بود.

سهرابی برگزاری و وجود چنین جشنواره ای در سطح ملی و بین المللی در حوزه مد و لباس ایرانی اسلامی را امری بسیار ستودنی از سوی دبیرکارگروه ساماندهی مد ولباس کشور عنوان کرد و افزود: این جشنواره درسایه توجهات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی مد ولباس کشور به جامعه طراحان جوان لباس کشور،  استمرار خواهد یافت البته این جشنواره باید در هشتمین دوره گام های بلندتری در حوزه انجام ماموریت های خاص در حوزه مد ولباس بردارد تا هرسال شاهد شکوفایی هرچه بهتر آن باشیم.هرچند که کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور روزهای پرکاری را در پیش رو دارد و ماموریت هایی همچون طراحی لباس ملی برای گروه ها و قشرهایی خاص مانند دانش آموزان، جامعه پزشکان، حوزه کودک و نوجوان و ....انجام داده است.

این طراح لباس تاکید کرد: امروزه در عرصه مد ولباس ایرانی واسلامی نیازمند تولیدات فاخر هستیم؛ ولی به نظر می رسد اگر هر سال روی یک موضوع متمرکز شویم در آینده خروجی بهتری خواهیم داشت.

هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با شعار « خوشا مکران و نقش بی مثالش» از ٢٦ بهمن تا ٢ اسفند در بوستان گفتگو برگزار می شود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0