چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
اخبار

1397/02/10
صالحی: لباس از شاخصه‌های ماندگاری فرهنگ اقوام است / پایان هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس
هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس، همزمان با روز ملی خلیج فارس و با تأکید بر لزوم حفظ و احیای فرهنگ و پوشش اقوام ایرانی به کار خود پایان داد.

هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه هرمزگان، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمع کثیری از فعالان عرصه فرهنگ و هنر، همزمان با روز ملی خلیج فارس برگزار شد.

در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین رویداد با تأکید بر اینکه خلیج فارس نماد فرهنگ استکبار ستیزی مردم ایران است و تسلط بر این شریان اصلی تجارت، فرهنگ و تمدن موجب انتقال قابل توجهی از اطلاعات، علوم، صنعت و پیشرفت های ایران و مشرق زمین به غرب شده تأکید کرد: اهمیت خلیج فارس در ابعاد فرهنگی و هنری بر همگان مسجل بوده و از آنجا که لباس از شاخصه‌های ماندگاری فرهنگ و هویت اقوام در ایران اسلامی است، می‌تواند بیش از پیش موجب معرفی زیبایی های خلیج فارس به جهانیان شود.

صالحی تصریح کرد: در سالی که با عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است امیدواریم تا از تمامی ظرفیت‌های بومی در امر ایجاد اشتغال بهره گیریم و حفظ و احیای لباس اقوام را با جدیت در دستور کار قرار دهیم.

هشتمین جشنواره بین المللی و فرهنگی هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت و همزمان با روز ملی خلیج فارس برگزار شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0