چهارشنبه 27 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1396/11/30
حسینی: لباس حاصل عقل، دانایی و بصر است / هنجارها را به عنوان بستر توسعه در نظر بگیریم / بازدید معاون امور هنری از محل داوری آثار هفتمین جشنواره مد و لباس فجر
سید محمد مجتبی حسینی گفت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نهاد مجری و سازمان صدا‌و‌سیما به عنوان بخش ترویجی می‌توانند رفتارهای بینابخشی را تقویت کرده و پسند قاعده‌مند را در جامعه رقم زنند.

سید محمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه در بازدید از محل داوری بیش از 6100 اثر رسیده به دبیرخانه هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر بیان کرد: معنای درست و غلط در آموزه‌های ما مورد بحث نیست و ما هم ادعایی درباره درست یا غلط بودن رفتاری نداریم، بلکه در آموزه‌های ما بحث بر سر هنجار و ناهنجار و پسند و ناپسند است که از نظر معنا و کارکرد هم با یکدیگر بسیار تفاوت دارند.

او با اشاره به نقش هنجارها در تعیین مسیر حرکت حوزه مد و لباس کشور اظهار داشت: باید به ساختار واژه هنجار توجه کرد. هنجار در حقیقت هنگار است. هنگ یعنی خط، آهنگ یعنی ضد خط و فرهنگ هم فرِ هنگ و چیزی بالاتر از هنگ است پس بنابراین در بحث پیرامون امر پوشش برخط و بر ناخط داریم و نه درست و نادرست.

حسینی، پوشش را از امور انسانی برشمرد و گفت: لباس حاصل عقل، دانایی و بصر است و آنچه حاصل انسان بودن ماست درست و غلط ندارد، بلکه هنجار و ناهنجاری دارد که در این میان هنجارها برآمده از تاریخ، سنت‌ها، آموزه‌ها، اعتقادات، باورها، دین و آئین ماست و برآیند برآمده از این مؤلفه‌ها چیزی است که تجربه تاریخ را با خود دارد.

حضور سید محمدمجتبی حسینی در محل داوری آثار جشنواره مد و لباس فجر

او افزود: تأکید کسانی که مجری قانون هستند این است که هنجارها را به عنوان یک بستر توسعه مورد توجه قرار دهند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بسیاری از آثار هنری صورت ملکوتی یک شیء هستند؛ مجموعه‌ای که کار را به سامان می آورند تصاویر را تولید می کنند و بسته به مورد پسند یا ناپسند بودن یک تصویر و با تکیه بر داوری خرد جمعی، آنچه مورد توجه و مطلوب قرار گیرد به عنوان تصویر مطلوب در مسیر حرکت قرار می‌گیرد.

حضور سید محمدمجتبی حسینی در محل داوری آثار جشنواره مد و لباس فجر

حسینی در خاتمه گفت: باید صبوری کرد تا با اعتقاد به درایت و پختگی در سال‌های آینده شاهد برداشتن گام‌های بلندتر باشیم و دراین میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نهاد مجری و سازمان صدا‌و‌سیما به عنوان بخش ترویجی می توانند رفتارهای بینابخشی را تقویت کرده و پسند قاعده‌مند را در جامعه رقم زنند.

حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در این دیدار، ضمن معرفی بخش‌های مختلف دبیرخانه و هیئت داوران به موضوعاتی همچون نگاه کاربردی به آثار رسیده به ویژه در زمان داوری، امضاء دار شدن آثار برگزیده، مدسازی و سبک سازی در جشنواره مد و لباس فجر، ساماندهی مزون‌ها دردفتر نظارت کارگروه، احیای پارچه ایرانی و تحولات ایجاد شده برای ارتباط مؤثر بین بخش طراحی و صنعت اشاره کرد.

حضور سید محمدمجتبی حسینی در محل داوری آثار جشنواره مد و لباس فجر

هیئت داوران جشنواره نیز به مواردی همچون لزوم نگاه مدرن و علمی به عرصه طراحی لباس، هدفمندسازی در مسیر حرکت طراحان و تولیدکنندگان و لزوم فرهنگسازی در بستر جشنواره با استفاده از الگوهای هنجارمند اشاره کردند.

هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از ششم تا سیزدهم اسفندماه همزمان در تهران و چندین استان کشور برگزار می‌شود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0