پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
اخبار

1396/11/07
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس: موسسات مد و لباس با رویکرد دانش ‌بنیان در مسیر مدسازی قرار گیرند
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در نخستین گردهمایی موسسات مد و لباس کشور بر لزوم قرارگیری موسسات مد و لباس با رویکرد دانش ‌بنیان در مسیر مدسازی تأکید کرد.

حمید قبادی در نخستین گردهمایی موسسات مد و لباس کشور اظهار داشت: لزوم هویت بخشی در راستای فعالیت ‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در سایه ایجاد موسسات، انجمن ‌ها و تشکل های مد و لباس است.
وی ادامه داد: خوشبختانه طی سال‌ های اخیر موفق شده ‌‎ایم تا در کنار یکدیگر، افکار و خلاقیت های متعدد را در در قالب موسسات مدساز ارائه کنیم و در این راستا موسسات عفاف و حجاب بسیار تأثیرگذار عمل کرده و سهم خود را ایفا کرده اند.
قبادی با تأکید بر رویکر دانش بنیان و لزوم در اختیار داشتن دانش جهانی و سراسری با محتوای بومی بیان کرد: موسسات و مراکز فعال، به هیچ عنوان نگاه غیربومی را دنبال نکنند و در قالب رویکرد بین المللی به مدسازی اسلامی ایرانی توجه داشته باشند.
وی با تقدیر از همراهی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی گفت: موضوع دریافت مجوز طراحان در اتحادیه صنفی با معرفی هیات عالی نظارت در وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین دریافت پروانه کسب در عرصه مد و لباس از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با همراهی سایر دوستان به اتفاقت خوبی در این زمینه نائل آمده ایم.
قبادی افزود: نگاه دانش بنیان، رویکرد مدسازی و اشراف به جامعه شناسی مزون داری در روند فعالیت موسسات مد و لباس از ضروریات است و این بخش ها باید با اشراف به موضوع بازار و بحث مارکتینگ برای کسب جایگاه حرفه ای در مسیر مدسازی قرارگیرند.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه سرعت ما در امر مدسازی کافی نیست تصریح کرد: لازم است در چنین جلساتی، یکدیگر را نقد کرده و در سایه پیشنهادات اثر بخش به نتایج مطلوبی دست یابیم. به هر روی وقتی انجمنی تشکیل می شود باید در احراز شرایط انتخاب افراد دقت شود، عملکرد مشاهده شود و در نهایت با نقد و پیشنهاد به ثمربخشی انجمن ها امیدوار بود.

** موسسات مد و لباس به شبکه تولید توزیع متصل می ‌شوند
در ادامه ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک تهران با تأکید بر اینکه موسسات دانش بنیان به طور قطع حلقه اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی هستند بیان کرد: پیشتازی اقتصاد دانش بنیان به منظور ارتقا جایگاه جهانی کشور از ضروریات است و دانش بنیان نمودن شیوه تولید و محصولات صنعتی به ویژه هنر صنعت مد و لباس در بازارهای جهانی نیز در دستور کار همه مدیران و مسئولان اجرایی قرار گرفته است.
شیرازی ادامه داد: اتحادیه پوشاک تهران، ضمن تعامل با موسسات از طریق انجمن مؤسسات مد و لباس کشور در کارگروه مربوطه، خواهان اهمیت بخشیدن به این موضوع است و اعطای پروانه کسب به موسسات مد و لباس دارای مجوز برای اتصال به صنعت نیز بر این امر صحه می گذارد.
رئیس اتحادیه پوشاک تهران با تأکید بر اینکه ایجاد ارتباط بین موسسات و طراحان در بسترهای فروش خدمات و توزیع از ضروریات است اذعان داشت: راه اندازی بخش طراحی با استفاده از ظرفیت های موجود در مرکز اتحادیه از مهمترین برنامه های اتحادیه بوده و معرفی موسسات مد و لباس به شبکه تولید توزیع را در دستور کار قرار داده ایم.
وی گفت: مد سازی برای مقابله با لباس های وارداتی که عمدتاً قاچاق است و بر فرهنگ و صنعت ما لطمه زده است از مهمترین اولویت های کاری انجمن ها و موسسات مد و لباس کشور به شمار می رود.

**بستر تعامل بین موسسات مدو لباس و مسئولین ارشد اماکن ناجا شکل گرفته است
مهدی محمودی، رئیس انجمن موسسات مد و لباس کشور نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه افزایش درآمدها و راه های کسب درآمد در این مسیر برای دستبیابی به توسعه اقتصادی عرصه مد و لباس از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده بیان کرد: بستر تعامل بین موسسات مد و لباس و مسئولین ارشد اماکن ناجا شکل گرفته است و روند مجوزهایی که در این زمینه صادر شده گواه این موضوع است که نگاه ویژه ای به موضوع توسعه کسب و کار در عرصه مد و لباس وجود دارد.
وی افزود: خوشبختانه موسسات و خانه های مد بسیاری در سال های اخیر مجوز فعالیت گرفته، ساختار حقوقی پیدا کرده اند و در سایه قانون به فعالیت مشغولند.
محمودی با اشاره به اینکه اتفاق ساختارمند شدن فعالیت موسسات مد و لباس اتفاق بسیار فرخنده ای است اظهار داشت: خواسته موسسات باید از مسئولین تسهیل گری باشد؛ در این میان نگرشی وجود دارد که باید نگاه حمایتی وجود داشته باشد اما واقعیت آن است که کسب درآمد در چرخه مد ولباس در بحث بازار و نه در مورد قانونمندی وقتی به دولت گره بخورد نیمی از اعتبار خود را از دست داده است.
رئیس انجمن موسسات مد و لباس کشور همچنین بر یادگیری بازاریابی و تکنیک های کسب درآمد تأکید کرد و گفت: طی دوسال گذشته ساختار قانونمندی در انجمن موسسات شکل گرفته و در شرایطی که ما با یک بازار 80 میلیونی مواجه هستیم در واقعیت وقتی اتفاق خوب می افتد که ما در کنار یکدیگر بوده و بر موضوعات مرتبط با بازاریابی و مارکتینگ هم مسلط باشیم.
نخستین گردهمایی مؤسسات مد و لباس کشور با حضور حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک تهران، جانشین رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی، نماینده معاون اقتصادی رئیس جمهور و جمعی از مدیران انجمن‌ها و مؤسسات مد و لباس کشور برگزار شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0