1397/11/19
برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس با حضور اساتید دانشگاه ایتالیا و فرانسه
اولین مسابقه زنده از «ایده تا اجرا» بر اساس سوزن دوزی های بلوچ در بخش بین الملل هشتمین جشنواره مد ولباس فجر با حضور اساتیدی از دانشگاه ایتالیا و فرانسه 25 الی 28 بهمن ماه در مرکز نمایشگاهی و همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور، اولین مسابقه زنده «از ایده تا اجرا» در بخش بین الملل هشتمین جشنواره مد ولباس فجر، براساس سوزن دوزی های بلوچ با حضور اساتیدی از دانشگاه ایتالیا و فرانسه در مرکز نمایشگاهی و همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار ۲۵ تا ۲۸ بهمن ماه برگزار می شود.

بنابراین گزارش، این بخش با هدف نگاهی نو به بازارهای جهانی، ایجاد فضای رقابتی سالم بین طراحان عرصه مد و لباس، تشویق، طراحان به ارائه طرح و الگوهای به روز و نوآورانه، کمک به ارتقای سطح حوزه طراحی با الهام از نمادهای سوزن دوزی بلوچ و کشف استعداد های نو برگزار می گردد.

این گزارش می افزاید، اولین مسابقه زنده با حضور و آموزش اساتید دانشگاه ایتالیا و فرانسه(دانشگاه برارا، میلان فشن اینستیتو و مد آرت فرانسه برگزار می شود. هنرمندان طراح لباس با حضور در منطقه چابهار طی روزهای ۲۵ تا۲۸ بهمن ماه براساس سوزن دوزی های زنان بلوچی با استفاده از پارچه کرپ مشکی در فضای کارگاهی نمایشگاه چابهار به رقابت می پردازند.شرکت کنندگان موظف هستند سمپل های سوزن دوزی بلوچ و وسایل تصویرسازی آثار خود را به همراه داشته باشند.

بخش بین الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ۲۵ الی ۲۸بهمن ماه در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.همچنین در تهران هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر با شعار " خوشا مکران و نقش بی مثالش" از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفنده ماه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می شود.